اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی

Apps-To-Learn-Turkish-Ling

یکی از روش هایی که به یادگیری و پیشرفت دانش زبانی شما کمک می کند استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان می‌باشد. در این مقاله سعی کردیم بهترین اپلیکیشن های آموزش ترکی استانبولی را به شما معرفی کنیم که به شما در یادگیری این زبان جذاب کمک زیادی خواهد کرد.

لیست بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان ترکی استانبولی

اپلیکیشن‌های متفاوتی می‌توانند در مسیر یادگیری همراه شما باشند، در اینجا لیستی از بهترین برنامه‌ها برای شما قرار گرفته است. این اپلیکیشن‌ها عبارتند از:

  • اپلیکیشن Duolingo
  • اپلیکیشن Rosetta stone
  • اپلیکیشن  Babbel
  • اپلیکیشن Pimsleur
  • اپلیکیشن Busuu
  • اپلیکیشن Memrise
  • اپلیکیشن Italki
  • اپلیکیشن Preply

اپلیکیشن Duolingo

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی همراه با سرگرمی و تعامل در بین گزینه‌هایی که در لیست وجود دارد، این برنامه یکی از ابزارهای اصلی در زمینه یادگیری زبان‌های خارجی است و در عرصه انگلیسی غوغایی به پا کرده است. علاقه‌مندان به زبان می‌توانند از این اپلیکیشن برای دسترسی به تمرینات روزمره استفاده کرده و هر روز لغات جدیدی از زبان ترکی استانبولی را حفظ کنند.

اپلیکیشن Duolingo

معمولا دولینگو به‌عنوان بهترین ابزار برای یادگیری لغات یک زبان خارجه مطرح می‌شود و کافی است که هر روز کمتر از ۵ دقیقه برای جلسات ترکی زمان گذاشته و آن را در یک بازه زمانی خوب یاد بگیرید. نرم‌افزار دولینگو به جای اینکه فقط مجموعه‌ای از کلمات را برای تکرار و حفظ کردن در اختیار شما گذارد، دروس گرامر را هم وارد کرده و کمک می‌کند که بتوانید اصول اولیه جمله سازی را هم به خوبی درک کنید.

شما حتی متوجه نخواهید شد که به لطف چیدمان بازی‌های موبایلی این اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی، همه چیز را ناخودآگاه یاد خواهید گرفت. به احتمال زیاد، حس خواهید کرد که در حال حل کردن چند پازل سرگرم کننده هستید و کاملا به موضوع اشراف خواهید داشت.

وقتی که یادگیری یک زبان جدید تبدیل به سرگرمی می‌شود، دنبال کردن آن را بیشتر دوست خواهید داشت. این برنامه هم دقیقا همین انتظار را به حقیقت تبدیل می‌کند. به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی می‌توانید به سراغ زبان‌های دیگر این برنامه هم رفته و یادگیری را با جدیت بیشتری دنبال کنید.

اگرچه یادگیری با استفاده از اپلیکیشن بسیار سریع‌تر پیش می‌رود، ممکن است در آموزش دستور زبان به مشکل بخورید، به همین علت خواندن مقاله آموزش زبان ترکی استانبولی سطح پایه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

ویژگی‌های اپلیکیشن دولینگو

دولینگو دروسی را در قالب بازی به شما معرفی کرده است و می‌توانید مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را مورد هدف قرار دهید. گام‌های موثری را می‌توانید در درس خواندن برداشته و همان‌طور عالی و جذاب جلو بروید. یک تابلو امتیازی هم وجود دارد که نتایج عملکرد شما در چالش‌های یادگیری زبان را به نمایش می‌گذارد.

اپلیکیشن Rosetta stone

این اپلیکیشن یکی از قدیمی‌ترین‌ها و یکی ازبهترین ها برای یادگیری زبان های مختلف است. دلیل مورد توجه بودن این اپلیکیشن توسط زبان آموزان استفاده از روش های خلاقانه و نوآورانه درآموزش می‌باشد. آموزش واژه‌ها و دستور زبان با استفاده از تصویروهمچنین تداوم تکرار باعث یادگیری هرچه بهتر مطالب می گردد.

اپلیکیشن Rosetta stone

اشتراک ۳ ماهه این اپلیکیشن به مبلغ ۳۶ دلار می باشد که در ابتدا امکان استفاده آزمایشی ۳ روزه رایگان را به زبان آموز می‌دهد.

اپلیکیشن  Babbel

از جمله بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی بابل یکی از معتبرترین موسسات در زمینه آموزش زبان در جهان است و روش‌های زبان شناسی تست شده را از طریق فناوری نوین در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

اپلیکیشن  Babbel

 این روند سبب شده است که یکی از بهترین برنامه‌ها را برای یادگیری زبان ترکی در اختیار داشته باشیم.

این برنامه هم ردیف با رزتا استون و Pimsleur قرار دارد و می‌توانید برای یادگیری زبان ترکی استانبولی از آن استفاده کنید. بابل یک دوره آموزشی کامل زبان را برای کاربرانی که به دنبال یادگیری زبان ترکی و ارتقا سطح سواد خود هستند، اختصاص داده است.

بهترین بخش این اپلیکیشن این است که دوره‌هایی برای همه سطوح آماده کرده‌اند و می‌توانید یادگیری را حتی از سطح صفر هم شروع کنید. یقینا اگر مهارت بیشتر یا پیش زمینه‌ای از زبان ترکی داشته باشید، بهتر می‌توانید از اپلیکیشن استفاده کرده و سطح خود را بالا ببرید.

این اپلیکیشن را به این دلیل دوست داریم که همه جانبه و شهودی در اختیار کاربران قرار گرفته است. این بدان معنی است که برنامه روشی که شما یاد می‌گیرید، برای تکمیل سرعت خود بار دیگر مورد بررسی قرار داده و ممکن است که شیوه دیگری را در وسط یا انتهای راه به کار گیرد.

اپلیکیشن Pimsleur

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری مکالمه است. اگر هدف شما یادگیری زبان ترکی از سطح صفر است، این اپلیکیشن بهترین انتخاب‌تان خواهد بود. اپلیکیشن مد نظر ما بر اساس روش Pimsleur توسعه داده شده است که شهرت جهانی داشته و مبتنی بر علم جلو می‌رود. این برنامه مفید‌ترین واژگان ترکی را به بصری‌ترین شکل ممکن در اختیار شما می‌گذارد.

اپلیکیشن Pimsleur

این برنامه از مکالمه‌های دنیای واقعی استفاده کرده و کلماتی را به شما یاد می‌دهد که کاربردی هستند و کاملا طبیعی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. درس‌های ۳۰ دقیقه‌ای مبتنی بر صوت این برنامه، واژگان ضروری را همراه با دستور زبان در اختیار شما می‌گذارد. تلفظ صحیح همراه با لهجه‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید از طریق ضبط صدای خود یادگیری را ادامه دهید.

همراه با نسخه پریمیوم هم می‌توانید در کنار درس خواندن، فلش کارت‌های دیجیتالی و تعداد زیادی از بازی‌های سرگرم کننده را نیز داشته باشید. مهم‌تر از همه، شما می‌توانید ترکی را با کمک علم فرا گرفته و هر زمان و مکانی یادگیری خود را ادامه دهید.

اپلیکیشن برای یادگیری داخل ماشین، باشگاه و حتی آشپزی مناسب است و از نکات جذاب آن می‌توانید در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. گفتنی است که گاهی اوقات این برنامه در یک بازه زمانی معین رایگان می‌شود و می‌توانید راحت‌تر به آن دسترسی پیدا کنید. اگر مایل هستید، می‌توانید از گوگل‌پلی یا اپ استور متوجه بازه‌های زمانی رایگان برنامه شوید.

اپلیکیشن Busuu

اپلیکیشن Busuu به شما قول می‌دهد که تنها در عرض ۱۰ دقیقه می‌توانید یادگیری زبان ترکی استانبولی را در روز دنبال کرده و نیازی هم به منابع دیگر نداشته باشید. به خواست خود می‌توانید جلسات آموزشی را سریع‌تر انجام دهید. البته اصولی هم در طول پروسه یادگیری وجود دارد و همین زمان کوتاه کافی است که بتوانید به‌صورت بهینه این زبان را یاد بگیرید.

اپلیکیشن Busuu

به‌عنوان مثال، فلش کارت‌هایی وجود دارد که ظاهرا به‌صورت منحصربه‌فرد به پروفایل کاری شما اضافه می‌شود و باید آن‌ها را هر روز تمرین کنید. قوانینی هم در زمینه یادگیری زبان ترکی وجود دارد که همراه با چند تمرین می‌توانید به سراغش بروید.

اگر می‌خواهید زمان بیشتری برای تسلط روی روی زبان ترکی استانبولی بگذارید، Busuu این امکان را به شما داده است که برنامه مطالعه‌ای مناسب را با کمک یکی از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی پیاده‌سازی کنید. این برنامه متناسب با سطح مهارت شما تنظیم شده و می‌تواند شما را سریع‌تر به جواب برساند. یادگیری در سطح مکالمه و نوشتار خواهد بود و برای یادگیری بخش‌های مختلف دیگر هم کمک حال‌تان خواهد بود.

Busuu یکی از معدود اپلیکیشن‌هایی است که برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد و دوره‌های خاصی را برای افرادی که آماده سفر به ترکیه هستند، تدارک دیده است. این دوره‌ها، Turkish for Travel نام دارند و روی عبارات ضروری که در تعطیلات به آن‌ها نیاز دارید، تمرکز می‌کند. از درخواست راهنمایی مسیر گرفته تا رزرو هتل از جمله این عبارات هستند.

اپلیکیشن Memrise

ما می‌دانیم که تعداد انگشت شماری از زبان آموزان ترکی صرفا می‌خواهند که در سریع‌ترین زمان ممکن به جواب برسند. اگر در روزهای آینده مسافرتی به ترکیه دارید یا اینکه فرصتی برای یادگیری برای‌تان فراهم نیست.

خوشبختانه، برنامه‌هایی وجود دارند که بسیاری از بخش‌های آموزشی را پوشش داده و نقصی ندارند. به عنوان مثال، برنامه‌ای مانند Memrise با شعار سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان منتشر شده است و می‌توانید سریع‌تر زبان ترکی استانبولی را آموخته و در کنار آن لذت ببرید. این اپلیکیشن از همان ابتدا با ساخت دایره لغات زبان ترکی شروع می‌کند.

اپلیکیشن Memrise

اگر می‌خواهید، باید تا جایی که می‌توانید کلمات را در کمتر از پنج دقیقه در روز یاد بگیرید. Memrise بهترین گزینه برای شما جهت یادگیری سریع است و کافی است که همه ترفندهایش را به کار گیرید. علاوه بر این، Memrise زبان آموزان را از طریق راهنماهای تلفظ ویدیویی هم جلو برده و می‌توانید همانند زبان مادری واقعی خود با آن رفتار کنید.

به این ترتیب، کاملا حس خواهید کرد که یک مترجم کارکشته زبان ترکی در کنار شما حضور دارد و هر زمان که خواستید، می‌توانید به وی دسترسی داشته باشید. این برنامه آوازه مشهوری در یادگیری زبان‌های دیگر هم دارد و در صورت علاقه می‌توانید به سراغش بروید.

اپلیکیشن Italki

این برنامه توسط میلیون زبان آموز مورد استفاده قرار گرفته است و اساسا هم بستری است که در آن می‌توانید معلمین زبان را برای انواع درس‌ها پیدا کنید. دروس کاملا ساختار یافته هستند و همراه با آمادگی‌های امتحانی می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. تمرین‌هایی برای مکالمه فراهم شده است و این فهرست هم همچنان ادامه پیدا می‌کند. این برنامه برای به نتیجه رسیدن سریع فراهم شده است و یک معلم زبان واقعی بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند. معلمین حاضر در این اپلیکیشن قیمت‌های خود را تعیین می‌کنند و بنابراین می‌توانید یک معلم خصوصی پیدا کنید.

اپلیکیشن Italki

بودجه شما برای استخدام این معلمین باید بین ۶ دلار یا ۲۰ دلار در ساعت باشد. بهتر از همه، با برنامه Italki می‌توانید روند آموزش را کاملا سرگرم کننده دنبال کنید. ما این برنامه را به شیوه‌های مختلف تست کرده‌ایم و می‌دانیم که چه فرصتی پیش روی شما قرار دارد. این فرصتی است که با تمرین می‌توانید زبان ترکی را به‌صورت مجازی و همراه با بومیان ترک یاد بگیرید.

برای شروع، به سادگی باید ثبت نام کرده و پروفایل معلمین حاضر در برنامه را بررسی کنید. حتی می‌توانید بین معلمی محلی و معلمین حره‌ای هم یکی را انتخاب کنید. در ابتدا باید یکی از سه درس آزمایشی خود را در ماموریت خود انتخاب کنید تا معلم ترکی ایده‌آل برای شما پیدا شود.

این معلم در نهایت می‌تواند با اهداف شما مطابقت داشته و بهترین شیوه آموزشی را برای‌تان اتخاذ کند. در نظر داشته باشید که شیوه آموزش این برنامه کاملا متفاوت با گزینه‌های قبلی است و این‌بار قرار است که یک معلم مجازی برای خود انتخاب کنید.

اپلیکیشن Preply

تا زمان نگارش این مقاله، بیش از ۴۰۰ معلم بومی و غیر بومی (اما ماهر) ترک در برنامه Preply وجود دارد. این برنامه جامعه بزرگی از سخنرانان را دارد که به خوبی برای آموزش زبان ترکی استانبولی مجهز شده‌اند. همانند برنامه قبلی، با این اپلیکیشن هم می‌توانید پروفایل‌های جامع معلمین اپلیکیشن را مرور کرده و حتی از سیستم فیلترینگ هم برای پیدا کردن سریع معلم مدنظر خود استفاده کنید.

اپلیکیشن Preply

می‌توانید معلمین را بر اساس بودجه، در دسترس بودن، تخصص‌های معلم و سایر زبان‌هایی که معلم می‌تواند صحبت کند، جستجو کنید. این برنامه برای کسانی مناسب است که می خواهند معلم‌شان به زبان مادری صحبت کند.

با برنامه Preply می‌توانید بررسی و تایید دستی همه پروفایل‌های معلمین را هم انجام دهید. مربیان یک فرایند انتخاب دقیق را طی می‌کنند تا بتوانند در این اپلیکیشن حضور پیدا کنند. آن ها باید آموزش با کیفیتی که مدنظر توسعه دهنده برنامه است را ارائه کنند. به همین دلیل، این اطمینان را به شما می‌دهیم که با احتمال زیادی می‌توانید گزینه مدنظر خود را در برنامه پیدا کنید.

به علاوه، می‌توانید ابتدا یک درس آزمایشی را رزرو کرده و مطمئن شوید که معلم خوبی را برای خود انتخاب کرده‌اید. این معلمین تنوع بیشتری نسبت به برنامه قبلی دارند و به همین دلیل، با احتمال بیشتری می‌توانید یک گزینه با کیفیت برای همراهی خود پیدا کنید. در کنار یادگیری زبان با استفاده از اپلیکیشن‌ها، استفاده از کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی نیز می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

جمع بندی

یادگیری زبان ترکی استانبولی با کمک بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی استانبولی برای‌ شما عزیزان ساده‌تر خواهد شد و تنها چند دقیقه در روز کافی است تا مراحل یادگیری آن را جلو ببرید. در این مقاله از وبسایت ویراترکیش برنامه دولینگو را از بین تمام اپ‌هایی که معرفی کردیم، گزینه بهتری می‌پنداریم. این برنامه امتحان خود را در یادگیری زبان‌های دیگر پس داده است و در زمینه یادگیری زبان ترکی هم بهترین عملکرد را نشان خواهد داد.

مقالات مرتبط

زبان ترکی چند سطح دارد؟

زبان ترکی استانبولی دارای سطوح مختلفی است که مشخص کننده میزان تسلط افراد است.(سیستم مشترک اروپایی مهارت‌های زبانی) تعریف می‌شوند. CEFR این سطوح بر اساس

کلمات مترادف در ترکی استانبولی

یادگیری کلمات مترادف به شما انعطاف بیشتری در مکالماتتان می‌بخشد و در بیان یک مفهوم می‌توانید بسیار غنی‌تر و بهتر صحبت کنید یا بنویسید. کلمات

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور ترکی استانبولی یاد بگیرم؟

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از مقاصد تفریحی اصلی ایرانی‌ها است، بلکه یکی از مهم‌ترین طرف‌های تجاری کشور ما نیز به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر،

فهرست مقاله

دوره های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =