بهترین روش آموزش زبان ترکی

بهترین روش آموزش زبان ترکی

بسیاری از زبان ‌آموزان می‌‌­پرسند که چه قدر طول می­کشد تا یک زبان را یاد بگیرند. پاسخ ساده است: بستگی به روش تدریس مدرس، خودتان و این که چقدر زمان را به یادگیری اختصاص می­‌‌دهید، دارد. اگر علاقه­‌مند به یادگیری مکالمه زبان ترکی هستید؛ فعالیت­های زیادی هستند که به سریع­تر شدن روند یادگیری شما عزیزان کمک می­کنند و شما را سریع­تر از دیگران در این مسیر قرار می‌‌­دهند که در ادامه به هر یک اشاره خواهیم کرد. 

چطور سریع زبان ترکی را یاد بگیریم؟

قطعا روش‌‌هایی وجود دارد که در مسیر یادگیری یک زبان جدید به کمک شما می‌آیند. در این بخش قصد داریم تا لیست این موارد را برای شما قرار دهیم.

  • به ترکی بخوانید
  • فیلم با زیرنویس ترکی ببینید
  • الفبای ترکی را یاد بگیرید
  • گرامر ترکی را یاد بگیرید
  • از یک مدرس حرفه ای کمک بگیرید

در ادامه درباره هر روش بیشتر توضیح خواهیم داد.

به ترکی استانبولی بخوانید

خواندن کتاب یا مقاله به زبان ترکی استانبولی فواید زیادی دارد. به طور مثال دایره واژگان شما را گسترده­‌تر می‌کند زیرا ناچار خواهید بود به جستجوی کلمات ناشناخته بپردازید. مطالعه به زبان ترکی یک راه عالی برای درگیر شدن در فرهنگ آن زبان است که در یادگیری بسیار مهم است. اگر هنوز هم کاملا برای خواندن رمان آماده نیستید، در ‌سایت ویراترکیش مقالات، داستان‌ها و متن‌های متناسب با سطوح مختلف از جمله کتاب آموزش کتاب یدی ایکلیم YEDİ İKLİM زبان همراه با ترجمه و لیست واژگان در دسترس شماست و می­‌توانید از آن­ها بهره ببرید.

فیلم با زیرنویس ترکی ببینید

یادگیری یک زبان جدید می­تواند چالش­برانگیز باشد، اما راه‌­های زیادی برای آسان کردن آن وجود دارد. یکی از این راه‌­ها، تماشای فیلم با زیرنویس ترکی است. این کار به شما کمک می­کند تا زبان را با شنیدن مکالمات و دیدن جملات و واژه‌­های آن یاد بگیرید. یکی از مزایای تماشای فیلم با زیرنویس به زبان ترکی گوش دادن به گفتگو و مکالماتی است که به این زبان انجام می­شود. این کار به شما کمک می­کند تا تلفظ کلمات و عبارات را یاد بگیرید. همچنین می­توانید به لحن و تکیه‌­های آوایی زبان گوش بدهید.

فیلم ترکی استانبولی ببینید

الفبای ترکی را یاد بگیرید

یادگیری نحوه خواندن و نوشتن به زبان ترکی نسبتا ساده است، به خصوص زمانی که قدم به قدم پیش بروید. در ساختار نوشتاری زبان ترکی از ۲۹ حرف استفاده می­شود و به صورت لاتین نوشته می­شود. شباهت زیادی به حروف الفبای انگلیسی دارد اما تفاوت­هایی نیز دارد.

 شش حرف الفبای ترکی (Ü, İ, Ö, Ç, Ğ, Ş) در الفبای انگلیسی وجود ندارند.

سه حرف (Q, X, W) در زبان ترکی است.

گرامر ترکی را یاد بگیرید

برای یادگیری زبان ترکی اول باید گرامر ترکی را یاد بگیرید. یادگیری گرامر ترکی دشوار نیست و هنگامی‌ که اصول اولیه‌­اش را بدانید، یادگیری این زبان بسیار آسان‌تر خواهد شد.

یکی از مهم­ترین دلایل یادگیری گرامر ترکی این است که یادگیری زبان ترکی را بسیار آسان می­کند. اگر گرامر را بلد باشید این زبان را خیلی بهتر درک خواهید کرد و واژگان جدید را خیلی سریع­تر پفرا خواهید گرفت. علاوه بر این، استفاده از گرامر مناسب باعث می­شود که در صورت هم‌­صحبتی با مردم ترکیه، بیشتر شبیه به بومیان این کشور به نظر برسید.

از یک مدرس حرفه ای کمک بگیرید

اگر می‌خواهید آموزش زبان ترکی استانبولی را با سرعت پیش ببرید، از یک مدرس حرفه‌ای کمک بگیرید. هر کلاس آموزشی، یک برنامه تدریس مشخص دارد و شما را مجاب می‌کند که در زمان معینی تکالیفی را انجام دهید. از طرف دیگر موقعیتی برای تمرین مکالمه برایتان فراهم می­کند و فردی حرفه­ای در کنار شماست که اشتباهات شما را رفع می­کند. برای یادگیری زبان ترکی استانبولی دو روش پیش روی شماست:

یادگیری با یک معلم خصوصی را شروع کنید

شرکت در یک کلاس خصوصی زبان ترکی استانبولی با مدرس حرفه‌ای، روشی مطمئن و سریع برای یادگیری این زبان است. در وب‌سایت ویراترکیش این امکان برای شما مهیا شده است. بنابر شرایط خودتان می‌توانید به صورت آنلاین یا حضوری در کلاس‌ها شرکت کنید.

خیلی از افراد کلاس‌های حضوری را به دلیل ارتباط مستقیم با مدرس ترجیح می‌دهند. اما از طرف دیگر برای برخی دیگر کلاس‌های آنلاین در اولویت است، زیرا می‌توانند در انرژی، زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. با توجه به این که کدام روش برای شما بهتر است، می‌توانید یادگیری با یک مدرس را شروع کنید و سریع‌تر به هدف خود نزدیک شوید.

در یک دوره آموزشی زبان ترکی استانبولی ثبت نام کنید

یک روش دیگر، شرکت در دوره‌های عمومی آموزش زبان ترکی استانبولی است. آموزشگاه‌هایی در سطح کشور وجود دارند که دوره‌های آموزش زبان ترکی استانبولی برگزار می‌کنند. پیش از ثبت نام در مورد منابعی که استفاده می‌کنند و مدت زمان دوره پرس­و­جو کنید. اگر به دانشجویان دوره‌های قبلی دسترسی داشتید در مورد رضایتشان از دوره بپرسید و سپس ثبت نام کنید.

شما عزیزان می­توانید برای اطلاع از دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی به بخش دوره‌­های آموزشی در سایت ویراترکیش ثبت نام کنید، مشاوران ما همواره در خدمت شما زبان آموزان گرامی می‌­باشند.

ترانه های ترکی استانبولی گوش کنید

یادگیری زبان ترکی می‌تواند بسیار جذاب باشد، به خصوص وقتی با موسیقی و خاطره نیز همراه شود. اغلب ما ایرانی‌ها با تعداد زیادی از ترانه‌های ترکی استانبولی خاطره داریم و حتی شاید آن‌ها را حفظ باشیم. چه فرصتی بهتر از این!

زمان‌هایی که در راه هستید، در ترافیک مانده‌اید یا مشغول کارهای منزل هستید آهنگ‌ ترکی استانبولی گوش کنید و همزمان با آن بخوانید. متن آهنگ‌ و ترجمه آن را در اینترنت پیدا کنید و کم‌­کم به کل محتوای آهنگ مسلط شوید. با این روش کلمات بهتر در خاطرتان می‌مانند.

اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی

برنامه‌­های متنوعی برای آموزش زبان ترکی برای دستگاه‌­های اندروید، آیفون و آیپد موجود است. بسیاری از آن­ها برای کمک به شما در یادگیری نحوه خواندن و نوشتن به زبان ترکی مفید هستند. در این مقاله می‌توانید با انواع اپلیکیشن آموزش ترکی استانبولی آشنا شوید.

تلفظ ترکی را در ذهن­تان نهادینه کنید

تلفظ ترکی استانبولی هم خیلی پیچیده نیست زیرا زبان نوشتاری آوایی دارد. هر حرف یک صدا دارد و هیچ صامت دوتایی مثل انگلیسی(  sh، ch و… ، )وجود ندارد ، اما چند استثنا وجود دارد:

  • C مثل “ج” فارسی تلفظ می­‌‌شود.
  • Ç  مثل “چ” فارسی تلفظ می‌شود.
  • Ğ  که با نام “yumuşak ge” یا “g نرم” هم شناخته می­شود، همیشه بعد از یک مصوت قرار می‌‌­گیرد. به طورکلی، خودش صدایی ندارد . اگر g نرم بعد از a، ı، o یا u بیاید، مصوت را کشیده ‌تر ادا می ‌شود ağaç ) ) یا( yağmur )  اگر ğ بعد از e، i، ö یا ü بیاید، مثل “y” در Yellow‌ انگلیسی تلفظ می‌شود. مثلiğne
  • Ş در فارسی معادل “ش” در فارسی است şarap .

بعد از یادگیری حروف الفبا و سیستم آوایی، می ‌‌توانید به راحتی به زبان ترکی بخوانید. این مهارت از ارکان اصلی یادگیری زبان و پیشرفت در آن است.

به ترکیه سفر کنید

قرار گرفتن در محیط در حالی­که شما با زبان محیط جدید تا حدودی آشنا باشید سرعت یادگیری شما را افزایش می‌دهد. می‌توانید با کسبه و مردم ارتباط برقرار کنید و با فرهنگ آن‌ها از نزدیک آشنا شوید.

با یک تیر دو نشان بزنید. کمی ترکی استانبولی یاد بگیرید و سپس به ترکیه سفر کنید. هر چه یاد گرفته‌اید را در عمل به کار بگیرید و خودتان را امتحان کنید. از طرف دیگر با ارتباط بهتر با مردم ترکیه، از سفرتان بیشتر لذت ببرید. استانبول یکی از دیدنی‌ترین شهرها محسوب می‌­شود. همزمان خوش بگذرانید و یاد بگیرید.

به ترکیه سفر کنید

شما می‌­توانید در دوره ترکی استانبولی در سفر شرکت کنید و با یادگیری جملات و صحبت کردن به زبان ترکی گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

سخن پایانی

کشور ترکیه یکی از همسایه‌های مهم ایران به شمار می‌رود که با ما مراودات تجاری، اقتصادی، اجتماعی و توریستی دارد. یکی از گام‌ها برای شکل‌گیری ارتباط آسان و قوی بین مردم دو کشور یادگیری زبان است. بنابراین اگر قصد مهاجرت یا مسافرت به ترکیه را دارید، یا می‌خواهید با این کشور ارتباط تجاری داشته باشید، لازم است یادگیری زبان ترکی استانبولی را شروع کنید. با توجه به زمینه‌های فرهنگی مشترکی که ایران و ترکیه دارند، یادگیری زبان ترکی استانبولی می‌تواند برایتان تجربه‌ای به یاد ماندنی بسازد.

مقالات مرتبط

زبان ترکی چند سطح دارد؟

زبان ترکی استانبولی دارای سطوح مختلفی است که مشخص کننده میزان تسلط افراد است.(سیستم مشترک اروپایی مهارت‌های زبانی) تعریف می‌شوند. CEFR این سطوح بر اساس

کلمات مترادف در ترکی استانبولی

یادگیری کلمات مترادف به شما انعطاف بیشتری در مکالماتتان می‌بخشد و در بیان یک مفهوم می‌توانید بسیار غنی‌تر و بهتر صحبت کنید یا بنویسید. کلمات

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور ترکی استانبولی یاد بگیرم؟

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از مقاصد تفریحی اصلی ایرانی‌ها است، بلکه یکی از مهم‌ترین طرف‌های تجاری کشور ما نیز به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر،

فهرست مقاله

دوره های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفت =