آموزش حیوانات به زبان ترکی استانبولی

اسامی حیوانات اغلب در مکالمات عامه‌پسند مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، یادگیری این کلمات می‌تواند به شما کمک کند تا مکالمات کوچه بازاری را بهتر درک کنید. همچنین یادگیری نام حیوانات می‌تواند به شما اطلاعاتی در مورد طبیعت و حیات وحش را منتقل کند که این اطلاعات ممکن است در مکالمات و مواقع مختلف مفید باشند.

در این مقاله از ویراترکیش شما با اسامی حیوانات در زبان ترکی استانبولی آشنا می‌شوید. برای تلفظ صحیح، فایل صوتی در انتهای مقاله قرار می‌گیرد.

Akbabaکرکس
Antilopبزکوهی
Arıزنبور
Aslanشیر
Atاسب
Ayıخرس
Balıkماهی
Balinaنهنگ
Baykuşجغد
Boğaگاو نر
Böcekحشره
Çakalشغال
Çekirgeملخ
Çitaچیتا
Denizanasıعروس دریایی
Domuzخوک
Eşekخر
Fareموش
Filفیل
Güvercinکبوتر
Hamsterهمستر
Hindiبوقلمون
Horozخروس
İmpalaایمپالا
İnekگاو
Kanguruکانگورو
Kaplanببر
Kaplumbağaقورباغه
Kargaکلاغ
Karıncaمورچه
Kartalعقاب
Keçiبز
Kediگربه
Kelebekپروانه
Koyunگوسفند
Köpekسگ
Kurtگرگ
Kuşپرنده
Kuzuبره
Leopardپلنگ
Martıمرغ دریایی
Maymunمیمون
Ördekاردک
Örümcekعنکبوت
Papağanطوطی
Pelikanپلیکان
Penguinپنگوئن
Rakunراکون
Serçeگنجشک
Sivrisinekپشه
Şahinشاهین
Tavşanخرگوش
Tavukمرغ
Titkiروباه
Timsahتمساح
Yarasaخفاش
Yılan            مار
Yunusدلفین
zebraگور خر

Hayvanat ile ilgili ilginç bilgiler

اطلاعات جالب درباره حیوانات

Fil Aklı: Fil, en büyük beynine sahip olan kara hayvanıdır. Zeka seviyeleri ve sosyal davranışları da dikkat çekicidir.

ذهن فیل: فیل حیوان خشکی است که بزرگترین مغز را دارد. سطح هوش و رفتار اجتماعی آنها نیز قابل توجه است.

Kuşların Göçü: Örneğin kırlangıçlar, yılda binlerce kilometre göç edebilir. Bu yolculukta yüksek irtifalara çıkıp düşük irtifalara inerek enerji tasarrufu sağlarlar.

مهاجرت پرندگان: برای مثال پرستوها می توانند هزاران کیلومتر در سال مهاجرت کنند. در این سفر با صعود به ارتفاعات بالا و فرود به ارتفاعات پایین در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

Yunusların Adları: Araştırmalar, yunus  birbirlerine özel “isimler” kullandıklarını gösteriyor. Her birinin kendine özgü bir ses dizisi var.

اسامی دلفین های : تحقیقات نشان می دهد که دلفین ها از «نام های» خاصی برای یکدیگر استفاده می کنند. هر کدامشان مجموعه ای منحصر به فرد از ریتم صداها را دارد.

Ahtapot Zekası: Ahtapotlar, geniş bir zeka seviyesine sahiptir. Deneylerde, kavrayıcı yetenekleri ve problem çözme becerileri gözlemlenmiştir.

هوش اختاپوس: اختاپوس ها سطح هوش بالایی دارند. در آزمایش‌ها، توانایی‌های شناختی و مهارت‌های حل مسئله مشاهده شد.

Kargaların Araç Kullanımı: Kargalar, aletleri kullanma yetenekleriyle bilinir. Örneğin, yuvarlak nesneleri eğimli bir yüzeyden aşağı iterek içindeki yiyeceğe ulaşabilirler.

استفاده  کلاغ ها از ابزار: کلاغ ها به دلیل توانایی شان در استفاده از ابزار معروف هستند. به عنوان مثال، آنها می توانند اجسام گرد را از سطح شیب داربه سمت پایین هل دهند تا بتوانند به غذای داخل آن برسند.

Kanguruların Hızı: Kangurular, sıçramak suretiyle ilerleyen tek memeli hayvandır. Ayrıca, kuyrukları denge sağlamada ve yönlendirmede önemli bir rol oynar.

سرعت کانگوروها: کانگورو تنها پستاندارانی هست که با پریدن به جلو حرکت می کنند. علاوه بر این، دم آنها نقش مهمی در حفظ تعادل و مسیریابی بازی میکند.

Bal Arılarının Dansı: Bal arıları, yemek bulduklarında kovana dönerek özel bir dansla diğer arılara yerini tarif ederler. Bu, arılar arasında etkili bir iletişim biçimidir.

رقص زنبورهای عسل: زنبورهای عسل وقتی غذا پیدا می کنند با بازگشت به کندو و رقصی خاص محل آن را برای زنبورهای دیگر تعریف می کنند. این یک شکل موثر ارتباط بین زنبورها است.

Hayvanlar dünya üzerinde çeşitli ilginç özelliklere sahiptir ve doğada gözlemlenen bu davranışlar, hayvanlarla ilgili sürekli keşfedilen yeni detayları içerir.

حیوانات در سرتاسر جهان دارای ویژگی های جالب مختلفی هستند و این رفتارهای مشاهده شده در طبیعت، شامل جزئیات جدیدی است که دائماً در مورد حیوانات کشف می شود.

مقالات مرتبط

زبان ترکی چند سطح دارد؟

زبان ترکی استانبولی دارای سطوح مختلفی است که مشخص کننده میزان تسلط افراد است.(سیستم مشترک اروپایی مهارت‌های زبانی) تعریف می‌شوند. CEFR این سطوح بر اساس

کلمات مترادف در ترکی استانبولی

یادگیری کلمات مترادف به شما انعطاف بیشتری در مکالماتتان می‌بخشد و در بیان یک مفهوم می‌توانید بسیار غنی‌تر و بهتر صحبت کنید یا بنویسید. کلمات

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور ترکی استانبولی یاد بگیرم؟

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از مقاصد تفریحی اصلی ایرانی‌ها است، بلکه یکی از مهم‌ترین طرف‌های تجاری کشور ما نیز به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر،

فهرست مقاله