آموزش ترکی استانبولی در ۹۰ روز

آموزش-مکالمات-ترکی-استانبولی-در-90-روز-scaled

یادگیری زبان ترکی استانبولی یک سفر هیجان‌انگیز است. کتاب “آموزش زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز” با رویکردی جامع و گام‌به‌گام، یادگیری را برای مبتدیان آسان می‌کند. این کتاب با درس‌های ساختارمند و تمرین‌های عملی، به یادگیرندگان کمک می‌کند تا سریعاً واژگان و گرامر اساسی را بیاموزند. بنابراین، خوانندگان می‌توانند با اعتماد به نفس در مکالمات شرکت کنند و فرهنگ ترکی را بهتر درک کنند. “آموزش زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز” انتخابی عالی برای یادگیری سریع و مؤثر زبان ترکی است. در ادامه با این کتاب بیشتر آشنا خواهید شد.

درباره کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز

کتاب خودآموز مکالمه ترکی استانبولی در ۹۰ روز با روشی بسیار متفاوت از روش­های موجود آموزشی تهیه و تنطیم گردیده است.

کتاب به مانند هم­رده­های خود از ۹۰ درس تشکیل شده است که هر کدام درس مستقلی است و با احتساب این که هر درس در یک روز مطالعه شود پس از پایان ۹۰ روز مشکلی در مکالمه زبان ترکی استانبولی نخواهید داشت و زبان­آموز قادر خواهد بود با استفاده از کلمات کلیدی و مناسب، منظور و خواسته­های خود را به راحتی بیان کند.

کتاب خودآموز مکالمه ترکی استانبولی در ۹۰ روز به جهت بهتر شدن لهجه زبان ترکی استانبولی به همراه یک لوح فشرده ارائه گردیده که شامل تمامی لغات و جملات مورد نیاز می­باشد تا زبان­آموز را در تلفظ صحیح، نحوه بیان جمله، آهنگ بیان و غیره یاری نماید.

برای ارائه درس­ها از چهار روش بطور کامل استفاده گردیده که شامل موارد زیر می­باشد:

  • روش دیداری
  • روش شنیداری
  • روش گفتاری
  • روش نوشتاری
درباره کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در 90 روز

هر درسی با آموزش لغات و جملات شروع می­شود و سپس قسمت یادگیری بیشتر و سر انجام به مکالمه (گفتگو) ختم می­شود و در بیست درس آخر (از درس ۷۰ به بعد) بخش دیگری به نام خواندن درک مطلب اضافه شده است.

توضیحات مختصری هم درباره­ی دستور زبان ترکی استانبولی آورده شده است. ترجمه­‌ها بصورتی انجام شده که زبان­‌آموز به راحتی می‌تواند معانی تک­‌تک کلمه‌­ها را در جمله­‌ها پیدا کند.

همه منابع هر درس در داخل همان درس است و کاربران نیازی به منابع دیگر نخواهند داشت و هر بخش کتاب امتیاز خاص خود را دارد.

فایل­های صوتی در CD  

کتاب خود­آموز ترکی استانبولی در ۹۰ روز برای بهتر شدن لهجه زبان ترکی استانبولی یک لوح فشرده شنیداری نیز آماده کرده است. فایل‌های صوتی در این CD شامل تمامی لغات و جمالت کتاب می­باشد. این موضوع باعث می­شود زبان­‌آموز در تلفظ صحیح، نحوه بیان جمله، آهنگ بیان و … مشکلی نداشته باشد. اگر قصد یادگیری زبان ترکی استانبولی را دارید، خواندن مقاله بهترین روش آموزش زبان ترکی استانبولی به شما کمک می‌کند.

ویژگی­ های کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز به شیوه نصرت

  • تقویت مهارتهای اصلی زبان ترکی استانبولی

 در این مجموعه، از چهار مهارت آموزش زبان به­ طور کامل استفاده شده است. مهارت­‌های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن. به زبان­آموزان توصیه می­شود هر چهار مهارت را به کار ببرند؛ یعنی بخوانند، بشنوند، بخوانند و بنویسند.

  • لغت، یادگیری بیشتر

 مکالمه هر درس با آموزش لغات و جملات شروع می­شود.سپس قسمت تمرین بیشتر و سرانجام به گفتگو ختم می­شود.

  • درک مطلب

 در ۲۰ درس آخر یعنی از درس ۷۰ به بعد بخش دیگری به نام خواندن یا درک مطلب اضافه شده است.

ویژگی­ های کتاب خودآموز زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز به شیوه نصرت
  • ترجمه های واضح و روان

 ترجمه­ها به­صورتی انجام شده که زبان­آموز به راحتی می­تواند معانی تک­تک کلمه­ها را از جمله­‌ها پیدا کند.

ساختار زبانی ترکی استانبولی

جنسیت: زبان ترکیه‌ای مانند فارسی جنسیت ندارد و ضمیر سوم شخص مفرد نیز مانند فارسی برای مونث و مذکر یکسان به کار می‌رود.

حالات دستوری: اسامی شش حالت دستوری دارند: اسمی، ملکی، مفعولی مستقیم، مفعولی غیرمستقیم، مکانی و مفعول به، هر کدام از این حالات با پسوند خاصی که به ریشه اسم متصل می‌شود نشان داده می‌شود.

صرف فعل: افعال در ترکیه‌ای مانند زبان فارسی در حالت و شمار با فاعل خود تطبیق دارند و صرف می‌شوند. ساختار فعل در زبان ترکی به این شکل است:                     ریشه فعل + نشانه زمان‌ساز + پسوند فاعلی

حرف تعریف: در زبان ترکیه‌ای مانند فارسی حرف تعریف معین وجود ندارد و عدد “یک” به عنوان حرف تعریف نامعین به کار می‌رود.

ساختار جمله: ساختار جمله در زبان ترکیه‌ای مشابه فارسی فاعل، مفعول و فعل است اما به دلیل داشتن حالت‌های دستوری مختلف، جایگاه واژه‌ها تا حدی قابل تغییر است.

حرف اضافه: حرف اضافه در زبان ترکیه‌ای برخلاف زبان فارسی معمولا بعد از اسم و به صورت پسوند می‌آید.

تطبیق آوایی: زبان ترکیه‌ای تطبیق آوایی دارد، به این معنی که آوای حروف صدادار در پسوندها باید با آوای حروف صدادار واژه‌ها یکسان باشند، مثلا اگر ریشه واژه حرف صدادار گرد داشته باشد پسوندی که به آن متصل می‌شود نیز باید حروف صدادار گرد داشته باشد. آواهای صدادار در واژه‌ها نیز باید با هم یکسان باشند، یعنی اگر یکی از آواها بلند است سایر آواهای واژه نیز باید بلند باشند.

تکیه: تکیه روی واژه‌ها در حالت تک‌واژه‌ای روی هجای آخر واژه‌هاست اما در جمله تکیه واژه‌ها (به خصوص فعل‌ها) تغییر می‌کند.

زبان ترکی ۸ حرف صدادار و ۲۱ حرف بی‌صدا دارد.

با توجه به حجم عظیم مسافرت­ها به کشور ترکیه و همچنین مراودات تجاری ایرانی­ها با ترک­ها، این زبان در ایران بسیار پرطرفدار شده است. به همین دلیل در این مقاله از وبسایت ویراترکیش ما کتاب آموزش زبان ترکی استانبولی در ۹۰ روز به شیوه نصرت را به شما همراهان گرامی معرفی می­کنیم. روزانه یک یا دو درس را تمرین کنید تا هم مکالمات روزانه خود را تقویت نمایید و هم بتوانید سطح نگارشی خود را نیز بالا ببرید.

مقالات مرتبط

زبان ترکی چند سطح دارد؟

زبان ترکی استانبولی دارای سطوح مختلفی است که مشخص کننده میزان تسلط افراد است.(سیستم مشترک اروپایی مهارت‌های زبانی) تعریف می‌شوند. CEFR این سطوح بر اساس

کلمات مترادف در ترکی استانبولی

یادگیری کلمات مترادف به شما انعطاف بیشتری در مکالماتتان می‌بخشد و در بیان یک مفهوم می‌توانید بسیار غنی‌تر و بهتر صحبت کنید یا بنویسید. کلمات

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور ترکی استانبولی یاد بگیرم؟

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از مقاصد تفریحی اصلی ایرانی‌ها است، بلکه یکی از مهم‌ترین طرف‌های تجاری کشور ما نیز به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر،

فهرست مقاله

دوره های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =