حبوبات در زبان ترکی استانبولی

حبوبات از غذاهای مهم کشور ترکیه است و  یادگیری اسامی حبوبات به شما امکان آشنایی با غذاهای محلی و تنوع غذایی این کشور را فراهم می‌سازد.

یادگیری واژگان مربوط به حبوبات در زبان ترکی استانبولی برای افرادی که به این کشور سفر می‌کنند یا در این منطقه اقامت دارند؛ برای انجام امور روزمره الزامی است.

شما در این مقاله با حبوبات در زبان ترکی استانبولی آشنا می‌شوید و در ادامه فایل صوتی مربوط به این گروه از واژگان قرا گرفته شده است.

Nohutنخود
Fasülyeلوبیا سفید
Baklaباقالی
Börülceلوبیا چشم بلبلی
Barbunyaلوبیا چیتی
Soya fasülyesiسویا
Mercimekعدس
Sarı kırık bezelyeلپه

Baklagillerin faydaları

Baklagiller, protein, lif, vitamin ve mineral bakımından zengin bir besin kaynağıdır.

Özellikle protein içeriği, kas gelişimi ve genel vücut fonksiyonları için önemlidir. Ayrıca lif içeriği sindirim sağlığını destekler ve tokluk hissi sağlar. Baklagiller, demir, folik asit, magnezyum gibi önemli mineralleri de içerir, bu da vücut için faydalıdır. Ayrıca düşük yağ içeriğiyle kalp sağlığını destekleyebilirler.

:Baklagillerin 6 faydası

 1. Kuru baklagiller vücut direncini güçlendirir
 2. Kötü kolesterolü düşürür
 3. Glisemik indeksleri düşüktür
 4. Lifler sayesinde kabızlığı azaltır
 5. Konsantre olmaya destek olur
 6. Demir eksikliğine karşı

حبوبات منبع غذایی غنی از پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند.

به ویژه  پروتئین که برای رشد عضلات و عملکرد عمومی بدن مهم است. علاوه بر این،  فیبر موجود در آن  به سلامت گوارش کمک می‌کند و احساس سیری می‌دهد. حبوبات همچنین حاوی مواد معدنی مهمی مانند آهن، اسید فولیک، منیزیم هستند که  این هم برای بدن مفید هستند. همچنین با میزان چربی پایین خود به سلامت قلب کمک می‌کنند.

شش فایده حبوبات:

 1. حبوبات خشک مقاومت بدن را تقویت می‌کند
 2. کلسترول بد را کاهش می‌دهد
 3. شاخص گلیسمی پایینی دارند
 4. به لطف فیبر، یبوست را کاهش می‌دهد
 5. به شما کمک می کند تمرکز کنید
 6. ضد فقر آهن

مقالات مرتبط

زبان ترکی چند سطح دارد؟

زبان ترکی استانبولی دارای سطوح مختلفی است که مشخص کننده میزان تسلط افراد است.(سیستم مشترک اروپایی مهارت‌های زبانی) تعریف می‌شوند. CEFR این سطوح بر اساس

کلمات مترادف در ترکی استانبولی

یادگیری کلمات مترادف به شما انعطاف بیشتری در مکالماتتان می‌بخشد و در بیان یک مفهوم می‌توانید بسیار غنی‌تر و بهتر صحبت کنید یا بنویسید. کلمات

چطوری زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

چطور ترکی استانبولی یاد بگیرم؟

کشور ترکیه نه‌تنها یکی از مقاصد تفریحی اصلی ایرانی‌ها است، بلکه یکی از مهم‌ترین طرف‌های تجاری کشور ما نیز به‌شمار می‌رود و در سال‌های اخیر،

فهرست مقاله